Uz nevim co dal

Více
17 roků 6 měsíců zpět #211 od MagicMisel
Odpověděl MagicMisel pro téma Re: Uz nevim co dal

tak mam konecne Tipatko doma!! Mrkající cenu nevim mechanik říkal at prvne zmerim spotrebu a chvili stim jezdím a pak se uvidí!Dotaz zní jak nejlíp zmerit spotrebu!!nejlepsi by bylo dat plnou dokad necvakne pistol a najet treba 300km a pak dotankovat zas do plna dokad necvakne pistol a zistit kolik litru si to vzalo na 300km!


Napřed napiš,jak jede. Teď k výpočtu tý spotřeby: Takto to počítám u sebe.

Natankuj plnou nádrž( já mám u Tempry plnou 60 ltr - uvádím jen pro výpočet ) a spotřebu spočítáš tak že:

vezmeš si objem nádrže což je 60 ltr . Šedesát vydělíš počtem ujetých kilometrů než jsi jel zase znovu tankovat. Vyjde ti číslo,které vynásobíš stem a máš průměrnou spotřebu. Doufám,že je to napsaný dost pochopitelně.


Tak sem zkousel tu spotrebu pocitat!!!najel sem 50km!!mozna sem to nepochopil!!! :oops: 55l v nadrzi vydělím 50km co sem ujel to je 1,1 kdyz to vynasobím 100 tak je to 110?na matiku nejsu moc dobrej!!ja si myslim že sem to spatne pochopil!! :oops: :?

bmw 530i V8 www.ms-auto.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #212 od temprař
Odpověděl temprař pro téma Re: Uz nevim co dal

Tak sem zkousel tu spotrebu pocitat!!!najel sem 50km!!mozna sem to nepochopil!!! Na <br> rozpacích 55l v nadrzi vydělím 50km co sem ujel to je 1,1 kdyz to vynasobím 100 tak je to 110?na matiku nejsu moc dobrej!!ja si myslim že sem to spatne pochopil!! Na <br> rozpacích Popletený


To jsi opravdu špatně pochopil. Jak jsem ti řekl,tak natankuj plnou nádrž a vynuluj si tachometr
( tlačítko TRIP na DGT palubovce ) Jezdi do té doby,naž ti začne blikat hladové oko. Před novým tankováním si napiš počet kilometrů,který jsi najel z plnou nádrží. A teď k samotnýmu výpočtu. Objem nádrže ( v tvém případě 55 ltr. ) Vidělíš počtem najetých km od prvního tankování do druhýho tankování a po vydělení ti výjde číslo. Toto číslo vynásobíš stem a výjde ti průměrná spotřeba.
Uvedu ti příklad. Z plnou nádrží ujedeš třeba 700 km.
Objem nádrže máš 55 ltr.
Číslo 55 - objem nádrže
____ * 100 = 7.85 litrů = průměrná spotřeba.

700 - počet ujetých kilometrů
na plnou nádrž
Je to jednoduchý jak facka. Napsal jsem pochopitelně :?: :?: :?: :?: :

Tempra je už bohužel pryč - ale zůstává v mém srdci na věky. Zlatý 2.0 8V.
Nový tel kontakt 774 688 475
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
I LOVE YOU TEMPRA.
- nyní BMW 525 TDS -

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #213 od MagicMisel
Odpověděl MagicMisel pro téma Re: Uz nevim co dal
aha!!jasný!!!už chapu :oops:

bmw 530i V8 www.ms-auto.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #214 od temprař
Odpověděl temprař pro téma Re: Uz nevim co dal
Tak co ptáku. Jak ti vychází spotřeba. Kolik už jsi najel Vše je O.K ???

Tempra je už bohužel pryč - ale zůstává v mém srdci na věky. Zlatý 2.0 8V.
Nový tel kontakt 774 688 475
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
I LOVE YOU TEMPRA.
- nyní BMW 525 TDS -

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #215 od MagicMisel
Odpověděl MagicMisel pro téma Re: Uz nevim co dal

Tak co ptáku. Jak ti vychází spotřeba. Kolik už jsi najel Vše je O.K ???


Zdarec rychlej šípe!!jasně že zatím v poho!!ale najeto jen 100km!

bmw 530i V8 www.ms-auto.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #216 od jirk
Odpověděl jirk pro téma Re: Uz nevim co dal
Trochu bych to počítání upravil.
1.natankovat plnou--OK
2.něco ujedeš,např. 280km - OK
3.natankuješ znovu do plné,zjistíš,kolik jsi tankoval-třeba 20 litrů
4.vydělíš 20 litrů stovkami km-při 280 km dělit 2,8
5. 20 : 2,8 = 7,14 l/100 km a máš spotřebu :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #217 od MagicMisel
Odpověděl MagicMisel pro téma Re: Uz nevim co dal
Chlapy myslite ze je to normalni kdyz sem najel 100km a ubyly mi 4 dilky na palivomeru?zda se mi to moc!!kolik je tak 1 dilek litru?ale jke pravda ze jezdim casteji po meste a motor se treba ani nestihne ohrat!!

bmw 530i V8 www.ms-auto.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #218 od MagicMisel
Odpověděl MagicMisel pro téma Re: Uz nevim co dal
Je teda pravda ze na palubce furt svítí power!!myslite ze je to mozny??kdyz dilek je 4,5litru je by to zralo 18 litru?

bmw 530i V8 www.ms-auto.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #219 od temprař
Odpověděl temprař pro téma Re: Uz nevim co dal

Magic Misel napsal: Je teda pravda ze na palubce furt svítí power!!myslite ze je to mozny??kdyz dilek je 4,5litru je by to zralo 18 litru?


Zdar chlape. Já jsem to nedávno u mé tempry počítal a mám tam 12 dílků. Nádrž má obsah ( u Tempry ) 60 litru takže si myslím,že se to vydělí: 60 litrů : 12 dílky je 5 litrů na jeden dílek. Nevím,jestli se do toho i započítává rezerva. Kontrolka POWER ti svití,když dosti šlapeš na plyn a potřebuješ zrychlit - logicky roste spotřeba a ekonoměr tě na to upozorní rozsvícením POWERU. Mne začíná svítit už při nějakých 2400 rpm. Ale to je asi blbost - někde je to špatný. Není přece možný aby POWER začal svítit při 2400 rpm.
Zkus jezdit z lehkou nohou - ale to by jsi asi nevydržel co :D :D :D :D :D


Tempra je už bohužel pryč - ale zůstává v mém srdci na věky. Zlatý 2.0 8V.
Nový tel kontakt 774 688 475
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
I LOVE YOU TEMPRA.
- nyní BMW 525 TDS -

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #220 od temprař
Odpověděl temprař pro téma Re: Uz nevim co dal

Je teda pravda ze na palubce furt svítí power!!myslite ze je to mozny??kdyz dilek je 4,5litru je by to zralo 18 litru?


Zdar chlape. Já jsem to nedávno u mé tempry počítal a mám tam 12 dílků. Nádrž má obsah ( u Tempry ) 60 litru takže si myslím,že se to vydělí: 60 litrů : 12 dílky je 5 litrů na jeden dílek. Nevím,jestli se do toho i započítává rezerva. Kontrolka POWER ti svití,když dosti šlapeš na plyn a potřebuješ zrychlit - logicky roste spotřeba a ekonoměr tě na to upozorní rozsvícením POWERU. Mne začíná svítit už při nějakých 2400 rpm. Ale to je asi blbost - někde je to špatný. Není přece možný aby POWER začal svítit při 2400 rpm.
Zkus jezdit z lehkou nohou - ale to by jsi asi nevydržel co :D :D :D :D :D

Tempra je už bohužel pryč - ale zůstává v mém srdci na věky. Zlatý 2.0 8V.
Nový tel kontakt 774 688 475
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
I LOVE YOU TEMPRA.
- nyní BMW 525 TDS -

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #221 od MagicMisel
Odpověděl MagicMisel pro téma Re: Uz nevim co dal
To asi ne!!! :lol: jen by me zajimalo jestli je to mozny!!jestli stím ma nekdo zkusenost kdyz se tomu slape a jeste po meste jestli tech 18l je realných!!

bmw 530i V8 www.ms-auto.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #222 od temprař
Odpověděl temprař pro téma Re: Uz nevim co dal

To asi ne!!! jen by me zajimalo jestli je to mozny!!jestli stím ma nekdo zkusenost kdyz se tomu slape a jeste po meste jestli tech 18l je realných!!

Ono ti to sežere nejvíce paliva při rozjezdu a ještě když tomu dáš plnej kotel. Na kolik se rozjíždíš. Já jsem si svou nohu naučil tak,aby se rozjížděl tak na 1400 otáček. Zpočátku mi to dělalo problémy ale pak jsem se ty rozjezdy naučil. Schválně by mně zajímalo na kolik toček se rozjíždíš ty :?: :?: :?:

Tempra je už bohužel pryč - ale zůstává v mém srdci na věky. Zlatý 2.0 8V.
Nový tel kontakt 774 688 475
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
I LOVE YOU TEMPRA.
- nyní BMW 525 TDS -

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #223 od MagicMisel
Odpověděl MagicMisel pro téma Re: Uz nevim co dal

To asi ne!!! jen by me zajimalo jestli je to mozny!!jestli stím ma nekdo zkusenost kdyz se tomu slape a jeste po meste jestli tech 18l je realných!!

Ono ti to sežere nejvíce paliva při rozjezdu a ještě když tomu dáš plnej kotel. Na kolik se rozjíždíš. Já jsem si svou nohu naučil tak,aby se rozjížděl tak na 1400 otáček. Zpočátku mi to dělalo problémy ale pak jsem se ty rozjezdy naučil. Schválně by mně zajímalo na kolik toček se rozjíždíš ty :?: :?: :?:


tak to nevim!!schvalne se podívám!!ale tech 1400 asi ne!!!ja se spis rozizdim prudce!!!min tak 2000 a výš!jinak při jizde plnej plyn je samozdrejmost!! tak nevim jestli je to normal tech 18litru!

bmw 530i V8 www.ms-auto.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #224 od temprař
Odpověděl temprař pro téma Re: Uz nevim co dal

tak to nevim!!schvalne se podívám!!ale tech 1400 asi ne!!!ja se spis rozizdim prudce!!!min tak 2000 a výš!jinak při jizde plnej plyn je samozdrejmost!! tak nevim jestli je to normal tech 18litru!


No jestli je při jízdě plnej plyn samozřejmost - jak píšeš tak se kamáráde nediv,že ti to žere jak ty říkáš 18 ltr :oops:

Tempra je už bohužel pryč - ale zůstává v mém srdci na věky. Zlatý 2.0 8V.
Nový tel kontakt 774 688 475
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
I LOVE YOU TEMPRA.
- nyní BMW 525 TDS -

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 6 měsíců zpět #225 od MagicMisel
Odpověděl MagicMisel pro téma Re: Uz nevim co dal

tak to nevim!!schvalne se podívám!!ale tech 1400 asi ne!!!ja se spis rozizdim prudce!!!min tak 2000 a výš!jinak při jizde plnej plyn je samozdrejmost!! tak nevim jestli je to normal tech 18litru!


No jestli je při jízdě plnej plyn samozřejmost - jak píšeš tak se kamáráde nediv,že ti to žere jak ty říkáš 18 ltr :oops:


Ja si taky myslim!bude se snazit jezdit min a pak se uvidí!!pri kolika otackach tak radis na vyssi kvalt?

bmw 530i V8 www.ms-auto.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.681 sekund
Powered by Kunena fórum