Autobaterie zkušenosti

Více
17 roků 3 měsíců zpět #1 od michal_tipar
Jaké máte zkušenosti s autobateriema - značky typy a tak???
Já jsem udělal docela blbou zkušensot s BOSCH SILVER, koupil jsem ji asi před třemi a půl roky, drahá jak pes, ale říkal jsem si lepší desky, bezúdržbová, to musí vydržet nejmíň na věky.
Ale dnes už si připadadám jak bych měl elektromobil, musí to být každou chvíli na nabíječce, jinak ani nevyjedu z garáže. Navíc jak je bezúdržbová, tak ani nelze zkontrolovat elektrolyt prostě nic. Pěkně mě to štve, měla by i podle servisu vydržet aspoň 5 let... Je to sice závislé na podmínkách provozu, ale ty zase nemám tak hrozný...
Zajímají mě zkušenosti s dalšíma značkama, každý máte v autě baterku, takže budou i nějaký zkušenosti...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 3 měsíců zpět #2 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Autobaterie zkušenosti
Občas mi to příjde, že je to kus od kusu jiný. Měl jsem dvě stejný baterky banner starting bull, jednu v tempře, druhou v 1202 STW. A ta jedna taky každou chvíli na nabíječce, bylo jedno v kterým je autě. A to samý Varta. Osobně mám nejlepší zkušenosti s baterkama Akuma.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 3 měsíců zpět #3 od doomik
Odpověděl doomik pro téma Re: Autobaterie zkušenosti
Ja mam vartu uz sesty rok a pohodicka, zadne problemy. Zalezi spis nez na znacce na jaky kus trefis.

Fiat Tipo 1,6 DOHC - PRODANO, slouzi dal
Lancia Delta Nuova 1,6 16V
Lancia Delta 1,6 GTie
Fiat Multipla 1,9JTD

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 3 měsíců zpět #4 od Tomas-Oaza
Odpověděl Tomas-Oaza pro téma Re: Autobaterie zkušenosti
VARTA je udajne nejlepší, ja ani nevím co mám za značku,kappu mam už dva roky a baterku jsem ani nenabíjel,jen jezdím a nechávám dobíjet provozem.
do tipa jsem kupoval PERION byla levná a před 14 dny už kámoš co má moje tipo říkal že dával jinou. vydržela tedy 2 roky a 4 měsíce

Lancia Kappa 2,4 TDS
Škoda Favorit čundrbudka

www.lanciaklub.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 3 měsíců zpět #5 od Max-el
Odpověděl Max-el pro téma Re: Autobaterie zkušenosti
Já sem měl novou Akumu, nejezdil sem s ní vůbec, jenom stála 2 roky po servisech a je KO. Takže předpokládam, že jí zabila zima.

Fiat Tipo 1.8 GTI 3 dveře r.v.12/94
Fiat Stilo 1.9 JTD Multi Wagon r.v.12/05

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 3 měsíců zpět #6 od Předseda
Odpověděl Předseda pro téma Re: Autobaterie zkušenosti

Já sem měl novou Akumu, nejezdil sem s ní vůbec, jenom stála 2 roky po servisech a je KO. Takže předpokládam, že jí zabila zima.


No jestli stála minulou zimu venku, tak ten mráz -25 stupňů dokázal zabít jakoukoliv baterku, nehledě na značku.

Tempra SW 1.9TDs , skoro plná nálož, 224 tisíc km .
Ritmo 5dvířko, Ritmo cabrio.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 3 měsíců zpět #7 od čenda
Odpověděl čenda pro téma Re: Autobaterie zkušenosti

No jestli stála minulou zimu venku, tak ten mráz -25 stupňů dokázal zabít jakoukoliv baterku, nehledě na značku.


Já měl loni přes zimu na mrazu vystrčenou baterku Perion 72 Ah, kterou mám teď v Tipu. Dokonce mám dojem, že byla celou dobu skoro vybitá. Přežila to a bez problémů slouží, je stará asi 2 roky.

Takže jestli z našich uvedených zkušeností vyplývá nějaké pravidlo, podle kterého vybírat autobaterii, já ho nějak nevidím... :lol:

1.4 i.e. 1992
Punto 55 1996
Lasciate mi cantare...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 3 měsíců zpět #8 od Tomas-Oaza
Odpověděl Tomas-Oaza pro téma Re: Autobaterie zkušenosti
tak mě loni stálo druhý auto celej měsíc na mrazu venku a v pohodě natočilo jak jsem chtěl odjet. co tam bylo za baterku netuším,ale byl to starej vrak už :lol:

Lancia Kappa 2,4 TDS
Škoda Favorit čundrbudka

www.lanciaklub.cz

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 3 měsíců zpět #9 od temprař
Odpověděl temprař pro téma Re: Autobaterie zkušenosti
já,jak jsem kúpil Tempru v roce 1999 tak v ní byla ještě origo AKU z výroby čili 8 let. potom následovala AKUMA a tá vydržela od r. 1999 do 2006 - takž AKUMA. VARTA též není špatná.

Tempra je už bohužel pryč - ale zůstává v mém srdci na věky. Zlatý 2.0 8V.
Nový tel kontakt 774 688 475
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
I LOVE YOU TEMPRA.
- nyní BMW 525 TDS -

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 3 měsíců zpět #10 od BlackJack
Odpověděl BlackJack pro téma Re: Autobaterie zkušenosti
Já si koupil baterku a po roce mi jedna ženská nedovřela dveře a ta baterka se vymlátila. Tak sem ji dal na nabíčku, ale nebyl sem informován, že se v ní někdo hrabal. Nabíjím ... vydím, že je skoro nabito, že to nejde víc, nasadím baterku, začnu startovat a nic ... baterka byla přepópována nabíječkou. Dal sem to servisu a tam to zkoušeli na takové special mašině přepólovat zpátky, ale pak mi volali, ze to asi nepujde.
Sem musel koupit novou :?

FIAT Tipo 1.9TDsX Gran Turismo (přenecháno rodičům)
Mitsubishi Galant 2.0 GLX

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Tava
17 roků 3 měsíců zpět #11 od Tava
Odpověděl Tava pro téma Baterie
No je zajimavé si pročítát vaše zkušenosti co se týče baterii :) ale jak tady už někdo podotkl je to kus od kusu, ale že někomu vydržela byterka 8let provozu mu fakt nežeru :lol: ze svých zkušenosti vím že baterka ma zhruba po 4letech převážně dost a je třeba ji vyměnit zvlášť když se používá celoročně :!: Jinak mám převážně dobré zkušenosti s Vartou a Akumou

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 3 měsíců zpět #12 od Supi
Odpověděl Supi pro téma Re: Autobaterie zkušenosti
Ja mám v Típku asi 4 roky Vartu 60Ah nabyjel jsem poprvé minuĺou zimu jinak provozem skoro každý den 40Km a zatím je OK.Zatím nejlepší co jsem měl.

Fiat Tipo 1.4l r.v.1991

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 3 měsíců zpět #13 od PetoDL
Odpověděl PetoDL pro téma Re: Autobaterie zkušenosti
Ja mam aute baterku Hagen 72Ah a zatial som spokojny, zo zaciatku sa javila divne ale bolo ju treba len poriadne nabit (zrejme pred tym dlho stala niekde v predajni). Teraz si ju kupil do Tipa aj jeden kamos tak budem sledovat komu dlhsie vydrzi :D

Fiat TIPO 1.9TDs strieborna metaliza

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 3 měsíců zpět #14 od michal_tipar
Baterce nevadí zima ale daleko víc že se nepoužívá a je třeba téměř vybitá to se pak pěkně sulfatují desky a jde do kytek. Odolnost baterky proti mrazu je závislá na nabytí ale spíš kapacitou než že by odešla. Nabitá baterka vydrží bez problémů -25°C a startuje a vybitá ze 3/4 už zamrzá při -5°C a pochopitelně neotočí motorem (což by v létě udělala celkem v pohodě)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
17 roků 3 měsíců zpět #15 od MichalW
Odpověděl MichalW pro téma Re: Baterie

No je zajimavé si pročítát vaše zkušenosti co se týče baterii :) ale jak tady už někdo podotkl je to kus od kusu, ale že někomu vydržela byterka 8let provozu mu fakt nežeru :lol: ze svých zkušenosti vím že baterka ma zhruba po 4letech převážně dost a je třeba ji vyměnit zvlášť když se používá celoročně :!: Jinak mám převážně dobré zkušenosti s Vartou a Akumou


Aku, která je v autě jako první od výrobce, má často opravdu velice dlouhou životnost, někdy i těch 8 let. Otec má v Mondeu z roku 2000 taky ještě původní aku. A to dokonce někdy v prosinci má žena nedovřela dveře od kufru, takže světlo svítilo asi 22 hodin. Aku byla mrtvá a po nabití zase funguje. Teď se s tím tolik nejezdí, třeba jen jednou za 14 dní, ale vždy bez problému naskočí a to je diesel. No a to má 7 let...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.520 sekund
Powered by Kunena fórum