Tipo 1.6 DGT DOHC - zrada

18 roků 1 měsíc zpět #1 od Anonymní
Tipo 1.6 DGT DOHC - zrada vytvořil uživatel Anonymní
Cauky, vcera me nechalo Tipo 1.6 DGT DOHC ve štichu. Jedu do práce a v pohode.Večer nastartuju (motor beží asi 5min) pak odjizdim z prace. Cca tak po 1,5KM se mi ztlumila palubka na polovinu a motor se zacal dusit (jako kdyz odpojim svicky a mam zarazeno) a taky se rozsvitila kontrolka vstrikovani. Auto chciplo a neslo nastartovat. Udelal jsem diagnostiku na miste a kod je 12 takze bez chyby. Po pul hodine to naskocilo ale bezelo to na 800 otacek svitila kontrolka vstriku - pri pridani plynu se to dusilo. Jo a prestaly svitit svetla; palubka atd. Proste tma.
Pak to chciplo a uz sem to nenatocil.Prijel tata a daly sme tam jinou baterku a uz to slo vsechno.Vyrazim k domovu a po 100 metrech mi kompletne zhasla palubka (ale svetla nastesti jdou). Po triceci KM dorazim domu a baterka je pekne vycucnuta a svetla tak tak sviti.
Takte to auto asi nedobiji, ale proc nikdy neblikla kontolka? Ta sviti jen se zapnutym klickem a po natoceni zhasne...
Poradte mi prosim po cem mam jit... Diiiiky moc.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 měsíc zpět #2 od Honza
Odpověděl Honza pro téma Re: Tipo 1.6 DGT DOHC - zrada
tohle vypadá ne repas altíku -na coupesemměl stejnej problém - sjetý uhlíky na altíku a kontrolka nic neukázala, ale baterka 2* po 30Km a jendou po 150km kaput.. nakoneckompletní repas altíku za 900 (ložiska,uhlíky,přetočení komutátorů.atd..) opískování obalu a lak..

coupe 2l 16V ... no cement
tipo 2l 8V RIP-> 2l 16V alive
stilo 1.8 16v
156 2.5 V6
bravo HGT 175 alive

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 měsíc zpět #3 od Augustin
Odpověděl Augustin pro téma Re: Tipo 1.6 DGT DOHC - zrada
Taky bych pridal troskou do mlyna. Ja bych Ti jeste doporucil si poradne zkontrolovat ukostreni. To muze byt taky dost velka zrada!!! Projdi si vsechny body, hlavne pod baterii a pod palubkou na strane ridice.

No jo, kde ze Ti soudruzi z Italie udelali chybu? :o

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

18 roků 1 měsíc zpět #4 od Anonymní
Cauves, tak sem nabil baterku a zmeril altik a opravdu nedobiji. Otacky motoru jsou 1400-1600 na volnobeh, coz odpovida i tomu ze neni zatež na altiku. Vyndal jsem regulator s uhlikama a usmernovac. Diody jsou OK ale jeden z uhliku je oproti tomu druhemu o dost kratsi (cca jednou tolik). Ten regulator Magneti Marreli s uhlikama stoji prej 1156,-, ale pritom jsem na jednom polskym webu ( polstarter.pl/index.php?content=oferty&option=regulator ) nasel ten samy RTT119AC za 17,71 zlotych coz je asi 130,-
Tak by me jeste zajimalo, jestli muzu pouzit uhliky treba z favorita?? Akorat je trochu zbrousim ale jsou z jineho matrose (ty puvodni sou takovy zlatavy - jakoby tam bylo vic medi. Ty z fava jsou cerny proste jako do vysavace :)
P.S.: Jo a kostry to taky budou, protoze nesviti palubka a osvetleni interieru a pravy svetlo - takze dve zavady v jednom a jeste navic najednou....... sakra!
Zatim diky za uvedeni na spravnou stopu - budu informovat o vysledku

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 měsíc zpět #5 od lubosbrno
Kup nový origo.uhlíky Fiat.Kupoval jsem je a chtěli za pár 27,-Kč.Bylo to u nás v Brně.Nemá cenu tam zkoušet dávat něco jinýho a upravovat to.

Fiat Tipo 1.4 IE r.v.88 - koupil jsem ho teprve 30.8.2005,tak se
prosím nedivte některým otázkám.Učený z nebe nespadl.Za chvíli ho budu mít rok.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

18 roků 1 měsíc zpět #6 od Anonymní
A to si ti uhliky kupoval primo ve Fiatu??

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 měsíc zpět #7 od lubosbrno

A to si ti uhliky kupoval primo ve Fiatu??



Ne,bylo to ve firmě,která dělá repasování altíků,startérů atd.,ale uhlíky byly v origo.Fiat igelitovým sáčku i s popisem.Někde tady na foru jsem to psal a je tam adresa a název firmy.Zkusím to najít.

Fiat Tipo 1.4 IE r.v.88 - koupil jsem ho teprve 30.8.2005,tak se
prosím nedivte některým otázkám.Učený z nebe nespadl.Za chvíli ho budu mít rok.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 měsíc zpět #8 od lubosbrno
Tak se podívej tady v elektro na stránku 2.Je to pod - Pořád svítí kontrolka baterie

Fiat Tipo 1.4 IE r.v.88 - koupil jsem ho teprve 30.8.2005,tak se
prosím nedivte některým otázkám.Učený z nebe nespadl.Za chvíli ho budu mít rok.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 měsíc zpět #9 od petr1978
Odpověděl petr1978 pro téma Re: Tipo 1.6 DGT DOHC - zrada

Cauves, tak sem nabil baterku a zmeril altik a opravdu nedobiji. Otacky motoru jsou 1400-1600 na volnobeh, coz odpovida i tomu ze neni zatež na altiku. Vyndal jsem regulator s uhlikama a usmernovac. Diody jsou OK ale jeden z uhliku je oproti tomu druhemu o dost kratsi (cca jednou tolik). Ten regulator Magneti Marreli s uhlikama stoji prej 1156,-, ale pritom jsem na jednom polskym webu ( polstarter.pl/index.php?content=oferty&option=regulator ) nasel ten samy RTT119AC za 17,71 zlotych coz je asi 130,-
Tak by me jeste zajimalo, jestli muzu pouzit uhliky treba z favorita?? Akorat je trochu zbrousim ale jsou z jineho matrose (ty puvodni sou takovy zlatavy - jakoby tam bylo vic medi. Ty z fava jsou cerny proste jako do vysavace :)
P.S.: Jo a kostry to taky budou, protoze nesviti palubka a osvetleni interieru a pravy svetlo - takze dve zavady v jednom a jeste navic najednou....... sakra!
Zatim diky za uvedeni na spravnou stopu - budu informovat o vysledku


V Autodílech koupíš uhlíky za 50 kč. Výměna je celkem sranda :)
To ukostření si určitě projdi, bude tam problém. Tak ať se ti daří :)

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

18 roků 1 měsíc zpět #10 od Anonymní
Tak dneska jsem sehnal origo uhliky. No origo asi nee ale jsou na milimetr stejne a materialem taky.Vyrabi je firma CARGO, ktera dela regulatory; usmernovace a uhliky snad do vsech aut. Staly 37,- za par a sehnal jsem to taktez u firmy ktera se zabejva repasem motoru a altiku.
(mimichodem Fiat uhliky;regulator a usmernovac nevede jako nahr. dil - jedine CELEJ ALTIK za 8677,-bez DPH. Mam CD origo nahradnich dilu vcetne jejich kodu a nenasel jsem to tam jenom celej altik,tak sem tam zavolal a porvrdily me to, co pisu vyse.Dobra politika ne??!!
Ted ho davam dohromady a pak jdu do rachoty, takze ho tam namontuju zitra a pak dam vedet jen se bojim aby to nebyl ten regulator.....

Tak zatim a preju hezkej den.... (ne ale pracovni jako mam ja...)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

18 roků 1 měsíc zpět #11 od Anonymní
Odpověděl Anonymní pro téma Vse vyreseno
Tak sem to dneska dodelal... Byly to fakt uhliky (mrchy zku*veny), ale nejenom to - ten drat na buzeni altiku+kontrolka byl vevnitr totalne vyhnilej. Tak sem ho zkratil o 20cisel ze ho napojim ale kdyz sen na nej sahnul pajkou tak poustel neco jako rez a cin se nechytal ani pres specialni pajeci pastu. Kdyz se to nahodou chytlo tak to ruplo za tim.Chvily sem myslel na to ze to auto radsi zapalim.... No nakonec sem natahnul uplne novej kablik do puvodniho svazku :twisted: . Auto dobiji jak vino!!!!
Ty kostry v motorovym prostoru jsou fakt husty. Vse sem vystipal dal novy ocka a zaletoval. A je zatim po problemech, doufam nadlouho.

(toto je auto pritelkyne, sam mam Cromu 2.0 Turbo i.e. ale nikdy sem zadny problemy nemel a to ani s kostrama.Slysel sem ale ze Fiaty na to trpi - tak ted sem se presvedcil....)

Diky vsem zucastnenym za rady. Pomohly mi.....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 měsíc zpět #12 od Augustin
Odpověděl Augustin pro téma Re: Vse vyreseno
No to jsme radi, aspon trocha stesti v tom dnesnim uspechanem svete 8)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
18 roků 1 měsíc zpět #13 od petr1978
Odpověděl petr1978 pro téma Re: Tipo 1.6 DGT DOHC - zrada
Takto je fajn, že už máš po problému :)

Tipo 1.6 HF Turbo (831B7.046), r.v. 1991 digital, spotřeba kolem 8 l na 100 km:-) Tel: 732 514 955

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.441 sekund
Powered by Kunena fórum