Kondenzátor v alternátoru - náhrada

Více
13 roků 1 den zpět #1 od čenda
Je to sice v Puntu, ale jaksi principiálně... Při kontrole uhlíků, když jsem sundával regulátor, se mi zlomila packa od kondenzátoru. Je to součástka za pár korun, ale sehnat ji originál asi nebude žádná legrace. Jediné označení je 2,2 uF (mikrofaradu), 80 VDC. Co kdybych tam dal kondenzátor z obchodu s radiopotřebami? Zkoušel jste to někdo někdy? Díky.

1.4 i.e. 1992
Punto 55 1996
Lasciate mi cantare...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 den zpět - 13 roků 1 den zpět #2 od F@ster
Jakožto člověk, který tyhle hovadiny vystudoval tě můžu uklidnit, pokud dodržíš specifikaci tak to bude ok ;)

Farady označují kapacitu, 80VDC hodnotu a typ voltáže... jediný na co bacha je typ kondíku... Jestli je to elektrolyt, svitek, keramika a tak dále... Normálně to vezmi sebou do obchodu s elektrosoučástkami (GME, CONRAD, FK TECHNICS a podobně), oni ti poradí ;)
Poslední změna: 13 roků 1 den zpět uživatelem F@ster.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 1 den zpět #3 od čenda
Už to tam je, svitek 2,2 mikrofaradu 63 V a zdá se, že to funguje :woohoo:

1.4 i.e. 1992
Punto 55 1996
Lasciate mi cantare...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 22 hodin zpět #4 od F@ster

čenda napsal: Už to tam je, svitek 2,2 mikrofaradu 63 V a zdá se, že to funguje :woohoo:

63V? Je to o něco méně než tam bylo... Ale mělo by to být OK, protože kdyby tam prošlo tolik voltů, půjde to do háje stejně všecko :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
13 roků 22 hodin zpět #5 od čenda
Do 80 V v krámu neměli. Původně jsem tam chtěl dát odrušovací kondenzátor ze šáde (Magneton FZ 820 01, obj. č. XS 004003226L), ten ale neměli ani v jedné ze dvou prodejen, kde jsem byl. Ten je do 24 V a je v něm navíc paralelně dioda, což nechápu. Chápal bych to, kdyby tam byla sériově, ale takhle :dry:

1.4 i.e. 1992
Punto 55 1996
Lasciate mi cantare...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.358 sekund
Powered by Kunena fórum